O domu

Witaj w RAJU

Domy samowystarczalne - BEZCZYNSZOWE / EKOLOGICZNE

image
1

Ekologiczne

gdyż są zbudowane z drewna.

2

Samowystarczalne energetycznie-

ponieważ dzięki zainstalowaniu na dachu paneli fotowoltaicznych i wykorzystaniu krajowego systemu energetycznego jako,, akumulatora” zapewniają ...

3

Bardzo tanie w eksploatacji

gdyż nie płacimy za opał, prąd ,gaz itp., a wykonując małe tanie ujęcie wody i ...

NOWOŚĆ- KOMFORTOWY EKOLOGICZNY DOM  Z DREWNA

Nowość- komfortowy ekologiczny dom drewniany pasywny, plus energetyczny. Jest to dom zbudowany z drewna sosnowego, suszonego w suszarni w wysokiej temperaturze, celem zabicia pleśni, grzybów itp. i pozbycia się nadmiaru żywicy występującej w niektórych miejscach drewna. Wyjęte z suszarni deski obcinane o wilgotności ok. (12%(+-3%) są poddawane ocenie jakościowej i są wycinane z nich sęki, pęknięcia i inne wady, następnie deski są łączone na długość na mikro-wczepy i strugane. Czyste bezsęczne deski o odpowiedniej długości są kierowane do klejenia w wielkiej prasie o nacisku do 6000 ton. Ściany zewnętrzne  grubości  od 30 do 50cm, wysokości do 2,6m i długości do 15,4m są 3-warstwowe, sklejone w jeden bal tak, że zewnętrzna i wewnętrzna warstwa są ze sobą sklejone za pomocą poziomych i pionowych drewnianych usztywniających i wzmacniających łączników, a powstałe wewnątrz puste komory są szczelnie wypełniane  wełna mineralna pochodzenia drzewnego z odpowiednimi dodatkami naturalnymi. Ściany wewnętrzne grubości  od 6 do 12cm, wysokości do 2,6m i długości 15,4m są sklejone bardzo szczelnie w lity całościowy bezsęczny bal. Następnie ściany zewnętrzne i wewnętrzne są przenoszone  na stół specjalnego  centrum obróbczego. Tutaj następuje wycinanie otworów  drzwiowych , okiennych i innych, przycinania do pożądanych rozmiarów, frezowanie, struganie, szlifowanie całych ścian ze wszystkich stron. Po tych obróbkach powierzchnia ścian jest idealnie gładka. Kolejnym etapem jest zabezpieczenie  przeciwko zawilgoceniu, promieniowaniu UV, p. poż. i ewentualnie malowanie. Po tym ściany są foliowane, pakowane i przygotowywane do wysyłki.

Sufity mogą być drewniane z desek lub z płyt karton-gips. Podłoga z drewna np. bezsęczne deski sosnowe, parkiety, panele, deska barlinecka lub płytki gresowe, granitowe, marmurowe,  i inne. Więźba dachowa drewniana- wiele możliwości. Pokrycie dachów  blacha, blacho-dachówka , dachówki ceramiczne . Posadowienie domu na tradycyjnych fundamentach, lub na płycie fundamentowej z odpowiednimi izolacjami termicznymi. Izolacja termiczna od ziemi twardy styropian grubości 10 do 15cm. Izolacja termiczna  strychu jak i ścian zewnętrznych . Instalacja elektryczna poprowadzona w ocynkowanych rurkach metalowych wbudowanych w ściany i strych oraz posadzkę. Ogrzewanie domu – wiele możliwości : kondensacyjne piece gazowe, pompy ciepła, klimatyzatory, elektryczne i systemy kombinowane połączone z klimatyzacja i rekuperacją .  Okna PCV lub drewniane 3- szybowe. Drzwi i brama garażowa zewnętrzne- PCV, metalowe, lub drewniane. Drzwi wewnętrzne – dowolne.

Chciałbym przedstawić ofertę na opracowany przez nas dom na temat którego zebraliśmy kilkaset opinii w zdecydowanej większości  pozytywnych. Jest to dom  o podstawie kwadratu parterowy z dachem kopertowym. Podstawę kwadratu  przyjeliśmy – ponieważ ma on największe pole powierzchni w stosunku  do długości boku, czyli w tym przypadku długości ścian zewnętrznych. Dodatkowo może  być  on ustawiany w dowolny sposób, w zależności od usytuowania  działki. Długość ścian zewnętrznych wynosi  około 13,5m dlatego, że do tej długości jest możliwy transport na standardowych ciężarówkach . Standardowy dom  jest przewożony  na plac budowy  na dwóch ciężarówkach . Powierzchnia użytkowa z garażem  to ok. 170m2. Nad drzwiami wejściowymi proponujemy zamontować daszek chroniący przed deszczem, podczas otwierania drzwi. Z zewnątrz  wchodzimy do części korytarza  o pow. ok. 2,8m2 oddzielonego od reszty korytarza rozsuwanymi  szklanymi drzwiami , zamykanymi głównie w okresach chłodnych, celem uniknięcia wtargnięcia fali zimnego powietrza do wnętrza domu. W okresach ciepłych mogą być otwarte . Po lewej stronie mamy wnękę na ubrania, lustro itp.Na lekko podgrzaną posadzkę proponujemy płytki granitowe lub gresowe .Tutaj ,podobnie jak w garażu proponujemy utrzymanie niższych temperatur w stosunku do reszty domu. Pozwoli to uniknąć pocenia się np. dzieci podczas nakładania okryć zewnętrznych i wsiadania do samochodu. Po prawej stronie mamy drzwi wejściowe do garażu. Jest to dosyć duży garaż . Jako posadzkę proponujemy granit lub gresy. Oprócz garażowania samochodu pełni on również funkcję składowania np. rowerów, skuterów, kosiarek, małego warsztatu. Będą w nim zainstalowane systemy wentylacji , rekuperacji, filtracji, nawilżania ,oraz podgrzewania i chłodzenia powietrza, instalacje grzewcze, energetyczne, uzdatnienia i filtracji wody elektronicznego sterowania domu.   Wchodząc dalej na korytarzu po prawej stronie mamy dużą wnękę  dł.ok. 3,2m głęboką ok.0,6m przeznaczoną na okrycia zewnętrzne  głównie domowników. Po lewej stronie jest też wnęka dł. ok. 0,7m przeznaczona np. na okrycia gości.

Dalej po lewej stronie mamy wejście  do dużej ok. 9,5m2 łazienki. Pomieści ona nawet łącznie kabinę prysznicową ,wannę ,dwie umywalki , wc, bidet i pralkę. Idąc dalej po lewej stronie jest wejście  z korytarza do dużego wc z umywalką . Potem mamy szerokości ok. 1,7m wejście z korytarza do dużego  o pow.ok. 44m2 przestronnego widnego centralnie położonego salonu połączonego z otwartym  o pow.ok.10,25m2 aneksem kuchennym. Z przeciwnej strony korytarza  z salonu mamy wejście do czterech pokoi  ( może być ich np. 5 lub 3, albo 3 plus garderoba, biuro lub inaczej wg. uznania inwestora). Usytuowanie  parami blisko siebie  drzwi  wejściowych do pokoi , otwieranych do wewnątrz na ścianę zajmuje mało miejsca w pokojach i daje dużo długich wolnych ścian w salonie do zagospodarowania. Z lewej strony od wejścia do salonu z korytarza są usytuowane drzwi wyjściowe z salonu  do ogrodu . Przy nich w narożniku po lewej stronie jest wejście do dużej ok.18m2 sypialni. Z sypialni mamy drugie wejście do łazienki, oraz wejście do schowka np. na bieliznę, pościel, ręczniki itp. Ściany i posadzki w łazience mogą być np. z glazury ,marmurowe, granitowe  lub z całościowych od dołu do góry płyt kamiennych . Na dachu domu proponujemy zamontowanie instalacji fotowoltaicznej o mocy od 4 do 10 kW. Przy obecnych przepisach gdzie jest rozliczenie pobranej i oddanej energii elektrycznej dwa razy w roku- w końcu roku i w połowie, a dystrybutor energii elektrycznej ma obowiązek włączyć  instalacje fotowoltaiczną do krajowej sieci energetycznej i możemy 80% wyprodukowanej latem energii elektrycznej odebrać zimą , jest to bardzo korzystne, gdyż instalacje fotowoltaiczne w okresie letnim produkują 4-5 krotnie więcej energii niż w okresie zimowym , a zapotrzebowanie zimą na energię jest zdecydowanie większe . Przy takim rozwiązaniu  instalacja  odpowiednio dobranej mocy zapewni nam 100% energii do ogrzewania, oraz energię elektryczną  potrzebna w domu, w tym również w kuchni  przy gotowaniu, pieczeniu itp. a nawet ,, zatankować” elektryczny samochód, skuter, rower w najbliższej przyszłości. Dodatkowo instalując baterię akumulatorów nawet małej mocy i wykonując u siebie własne małe ujęcie wody pitnej jesteśmy  zabezpieczeni  w przypadku klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i innych zdarzeń losowych na długie lata. Większość producentów instalacji fotowoltaicznych gwarantuje min 80% mocy dla paneli fotowoltaicznych do 25 lat, a ich żywotność określana jest na 50 i więcej lat. Oprócz tego jest to prawie bezobsługowa i bezawaryjna instalacja z pewnym zapasem energii w postaci słońca na miliardy lat. Dodatkowo są różnego rodzaju pomoce finansowe ze strony władz lokalnych, państwa i UE na rozwój i pozyskania czystej energii z odnawialnych źródeł , niekiedy nawet do 80% poniesionych kosztów.

W przypadku gdy w rodzinie  jest więcej osób, a szczególnie  kobiet możemy schowek na bieliznę zamienić na drugą łazienkę z prysznicem i umywalką. W przypadku dużych wieloosobowych rodzin zamiast garażu możemy mieć nawet dwa dodatkowe pokoje. Jeżeli cenimy sobie zdrowie i dobrą kondycję fizyczną to garaż możemy zamienić na saunę nawet z małym basenem i salonem fitness. Dzięki szczelności całego domu i zastosowaniu bardzo dokładnej filtracji powietrza w systemie wymuszonej wentylacji uwolnimy się od bardzo szkodliwego smogu i innych alergicznych substancji np. pyłków roślin, na które jesteśmy narażeni podczas np. biegania po ulicy czy parku. Usytuowanie całego domu na jednej kondygnacji – parterze zapewnia maximum wygody, co jest szczególnie ważne w podeszłym wieku a to nas wszystkich czeka lub np. osób niepełnosprawnych. Również centralne usytuowanie salonu z aneksem kuchennym pozwala nam utrzymać kontrolę nad dziećmi , w każdej chwili możemy sprawdzić czy się np. uczą,a małe śpią, co robią. Tak duży salon będzie z reguły dobrym miejscem zabaw małych dzieci szczególnie w pobliżu kuchni pod kontrolą mamy, miejscem wygodnych spotkań całej rodziny, spożywaniem posiłków i spotkań zarówno rodzinnych jak i towarzyskich.

Jest to bardzo ważne szczególnie dla zacieśniania i rozwoju prawidłowych więzi rodzinnych. Dzięki zastosowaniu czujników stężenia  dwutlenku węgla, wilgotności, temperatury i innych będziemy mieć zawsze świeże, bardzo czyste i o odpowiedniej wilgotności  i temperaturze powietrze. Również usytuowanie  kuchni jak najdalej wejścia do sypialni zapewni możliwość spokojnego snu po pracy np. nocnej zmianie, powrocie z podróży itp. Bardzo ważne jest zastosowanie  jako materiału budowlanego i izolacyjnego drewna sosnowego, którego żywice w nim zawarte mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, ściany, sufity i podłogi z niego wykonane,, oddychają”. Wewnątrz- możemy pozostawić drewno zupełnie bez jakiegokolwiek malowania, lub pomalować przyjaznymi bezbarwnymi lub zabarwionymi na dowolny kolor lakierami wodnymi, lub bezpośrednio farbami emulsyjnymi np.na biało lub dowolny kolor. Na zewnątrz trzeba dobrze zabezpieczyć drewno od promieniowania UV , wilgoci i innych lakierami bezbarwnymi- będziemy mieć widoczne usłojenia drewna lub zamalować farbami elewacyjnymi na dowolny kolor i nie będziemy w stanie odróżnić czy  dom jest z drewna, czy murowany. Dzięki zastosowaniu bezsęcznego drewna ,  nie będziemy mieć problemów ze starzejącymi się pękającymi, ociekającymi żywicą i wypadającymi sękami, po których pozostają dziury. Żywotność takiego domu jest oceniana na  kilkaset lat, szczególnie  gdy oprócz drewna zastosujemy dużo kamienia naturalnego, również bardzo przyjaznego człowiekowi.

Mimo tak wielu zalet oferowanego przez nas domu jest on konkurencyjny cenowo w stosunku do domów tradycyjnych. Bliższych informacji o cenie domu możemy  udzielić po sprecyzowaniu państwa oczekiwań dotyczących materiałów na pokrycia dachowe, okien, drzwi, podłogi, posadzek, ilości i rozkładu pomieszczeń, mocy fotowoltaiki, zastosowanej automatyki itp. Oprócz drewna bezsęcznego, sosnowego oferujemy również drewno jaśniejsze  świerkowe z drobnymi zdrowymi sękami.

Nie płacisz za prąd, nie płacisz za ogrzewanie, masz świeże powietrze,

Masz dostęp do własnej wody pitnej, masz własna oczyszczalnie ścieków.

JESTEŚ NIE ZALEŻNY, SAMOWYSTARCZALNY DOM BEZCZYNSZOWY !

Zainteresowany ofertą ? Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe !